Blog

Łazienka w stylu loftowym

mała łazienka w stylu loftowym

Łazienka w stylu loftowym lub inaczej łazienka z charakterem. Czasem klienci boją się czarnego sufitu-mamy nadzieję, że tym projektem trochę go odczarujemy. Łazienka, dokładnie tak jak reszta domu w loftowym charakterze. Wygodna, wolnostojąca wanna, prysznic i nagle z łazienki tworzy nam się prawdziwy pokój kąpielowy! Dodatkowo leżąc i relaksując się, w wannie możemy podziwiać widoki za oknem. Trochę zazdrościmy tej przestrzeni, relaks tutaj przed nadchodzącym nowym tygodniem gwarantowany! P.S. Tą łazienką żegnamy się już z projektem Loftowego Domu Marzeń (więcej tutaj), od jutra zapraszamy do kolejnego projektu. Zdradzimy tylko, że będzie to zupełnie inny klimat.

Łazienka w stylu loftowym

#byżyłosiępiękniej #architekturawnętrz #architektwnetrz #projektywarszawa #loftdesign #loftowystyl #lofthouse

Kolory w dziecięcym pokoju

jasne kolory w dziecięcym pokoju

Lubimy projektować pokoje dziecięce, ponieważ lubimy grę kolorów. Żeby dobrze dobrać kolory, musisz myśleć przede wszystkim o tym, aby otoczyć dziecko przedmiotami oraz kolorami działającymi na jego wyobraźnię. Pamiętaj o tym, kolory ścian w pokoju dziecięcym są bardzo ważne, ze względu na dużą ilość kolorowych zabawek, książeczek i innych ruchomych przedmiotów.
Pastelowe, stonowane kolory ścian w dziecięcym pokoju wyciszają, trochę to szaleństwo. Szczególnie widoczne jest to w stylu skandynawskim, gdzie aranżacje pokoi dziecięcych bazują głównie na bieli i pastelach.
Pokoje naszych pociech nie powinny być przytłoczone ostrym, kolorowymi barwami. Kiedy projektujesz pokój dla dzieci, staraj się wybrać jedną barwę jako motyw przewodni, i zestawiaj go z bielą lub szarością.

dużo kolorów w dziecięcym pokoju

Ale tak naprawdę wszystko zależy od samych dzieciaków. Projekt wnętrza zależy przecież właśnie od ich indywidualnego charakteru i osobowości. Tak jak w tym projekcie.

Kolory Wnętrz

Za oknem szaro i buro, nasza pracownia szuka więc koloru, żeby wypełnić ten czas barwami. Wiemy już, jaki jest kolor przewodni we wnętrzach na 2020 rok! To piękny classic blue 19-4052. W zeszłym roku królował mocno energetyczny Living Coral. Natomiast w tym firma Pantone proponuje kolor wieczornego nieba, czyli elegancki i piękny niebieski. Firma Pantone Inc. Jest światowym specjalistą w zakresie kolorów, a opracowany przez tę firmę system kolorów Pantone jest znany na całym świecie.

Read More

Coś o podłogach…

Panele laminowane czy podłogi drewniane?

Odpowiedź uzależniona jest od kilku czynników, ale główne to: czas i założony budżet
Kiedy chcemy szybko i niedrogo urządzić nasze nowe mieszkanie, wówczas doskonałym rozwiązaniem są panele laminowane.
Są tańsze od podłogi drewnianej, a dzięki bogactwu kolorów i wzorów możemy stworzyć wnętrze eleganckie i przytulne.

Montaż paneli laminowanych jest szybki i nieskomplikowany.
Ważną rzeczą, przy wyborze tego typu podłogi w sklepie, jest zwrócenie uwagi na klasę jej ścieralności i dobrać ją zgodnie ze swoimi potrzebami.

Read More

Dekoracja wnętrz: Udekorowane ściany

Projektując wnętrza, skupiamy się na funkcjonalnym rozplanowaniu przestrzeni, doborze podłóg, gresów, wybieramy lampy, rozglądamy się za meblami i … myślimy nad kolorystyką ścian.

No i tu zadajesz sobie pytanie – czy malować ściany po prostu farbą na odpowiedni kolor, czy zastosować okładzinę ścienną. Pisząc: „okładzina ścienna” mamy na myśli każdy materiał, którym chcemy ozdobić ściany. Najpopularniejszym materiałem jest obecnie tapeta lub fototapeta, którą możemy przykleić na całą ścianę lub jej część. Uzyskasz dzięki temu indywidualny charakter pomieszczenia.

Dzięki ogromnej ilości wzorów i kolorów możesz nadać wnętrzu odpowiedni styl, i nie musisz pokrywać wszystkich ścian, a jedynie ich fragmenty. Dekorując jedną powierzchnię za pomocą tapety lub fototapety możesz uzyskać ciekawy efekt, przytulną atmosferę salonu, przedpokoju czy sypialni.

Tapety

Świetnie nadają się do dekoracji wnętrza pokoju dziecięcego, dodając koloru, a dzięki odpowiedniemu wykończeniu tapety możemy nie martwić się o zabrudzenia – łatwo jest wtedy wyczyścić ścianę. Projekt, w którym zastosowaliśmy tapety w kuchni.

Read More